Synttäritrippeli 27.1.2018

Tulokset (20 joukkuetta)

A-cup

1. Jakonen, Lehtonen, Siro
2. Salo, Seppä, Lindman
3. Korhonen, Salminen, Stenberg
4. Heinonen, Lehti, Näsilä
5. Hurri, Lahti, Lohman
6. Konola, Pankkonen, Rämö
7-8. Hirvonen, Hakala, Wallin
Pahkala, Holopainen, Pelletier

B-cup

1. Ristolainen, Tuiskula, Sappinen
2. Uusio, Nieminen, Kuivasniemi-Lehti
3. Aalto. Ahonen, Anttonen
4. Koskimäki, Piiparinen, Harsia


Synttäritrippeli 28.1.2017

Tulokset (20 joukkuetta)

A-cup

1. Marko Jakonen, Juha-Pekka Siro,Antti Lehtonen
2. Henry Palmqvist, Thomas Foussier, Arttu Poikolainen
3. Marko Aalto, Petri Seppä, Mikko Lehti
4. Seppo Lindman, Arto Stenberg, Timo Salminen
5. Vesa Karttunen, Joni Ylelä, Juha Karppanen
6. Mikko Koskimäki, Mikko Lehto, Pauli Piiparinen
7. Ilkka Konola, Rauli Rämö, Sakari Pankkonen
8. Teuvo Pajuoja, Eero Ravantti, Markku Nieminen

B-cup

1. Jyrki Salo, Jean Mikael Daniloff-Bredenholm, Antti Pasanen
2. Jarkko Pahkala, Jukka Holopainen, Vuokko Majander
3. Sanna Koski, Seija Vaarala, Meeri Käkelä
4. Kari Korkeamäki, Jarmo Räty, Mika Nietula
5.-6. Jaana Alanoja, Eija Suominen, Sirkka-Liisa Vinnari
5.-6. Kirsi Aalto, Tuula Ahonen, Pia Anttonen
7. Teo Ekström, Mikko Mäkinen, Mirja Laine
8. Petri Tolonen, Kimmo Tuovinen, Sirpa Korkeamäki

Veteraaniduppeli 14.4.2016

Tulokset (16 joukkuetta)

A-CUP:
1.Heikki Pirtinaho, Pekka Kokkonen
2.Gunnar Wallin, Seija Sillanpää
3.Markku Hurri, Juhani Hirvonen
4.Pekka Ojajärvi, Pekka Stark
5.Mikko Siren, Raimo Monto
6.Jaana Alanoja, Veikko Tuovinen
7.Mikko Lahti, Pie Lahti
8.Daniel Duhamel, Rauno Käpynen

B-CUP:
1.Anita Olkinuora, Sirkka-Liisa Vinnari
2.Kaija Vauhkonen, Pekka Vauhkonen
3.Eija Suominen, Urpo Vinnari
4.Leila Pirttilahti, Jyrki Piitulainen
5.Riitta Harinen-Rinne, Harri Rinne
6.Paula Talpia, Pauli Talpia
7.Pirkko Haikonen, Helga Laakso
8.Pertti Harinen, Leo Sorsa


Synttäritrippeli 23.1.2016

Tulokset (16 joukkuetta)

A-cup
1.Seppo Lindman, Seija Uusitalo, Harry Uschanov
2.Sauli Ylirönni, Riku Toivonen, Juhani Hirvonen
3.Arto Stenberg, Jarno Lahti, Harri Lehtinen
4.Mika Nietula, Mikko Koskimäki, Juha Nieminen
5.Rauli Rämö, Ilkka Konola, Sakari Pankkonen
6.Arja Hakala, Terttu Haavisto, Seppo Havukainen
7.Petri Tolonen, Kimmo Tuovinen, Markku Hurri
8.Jarkko Pahkala, Arto Rantakoulio, Kari Harsia
B-cup:
1.Veikko Tuovinen, Pekka Kaihevaara, Raimo Monto
2.Kati Nieminen, Merja Salonranta, Kirsi Tikka
3.Minna Jokinen, Meeri Käkelä, Seija Vaarala
4.Kari Korkeamäki, Sirpa Korkeamäki, Jarmo Räty
5.Teuvo Pajuoja, Pekka Kokkonen, Eero Ravantti
6.Mikko Lahti, Pie Lahti, Ville Pyykkö
7.Jouni Heinonen, Ari Saliniemi, Jari Santaluoto
8.Seija Sillanpää, Sirkka-Liisa Vinnari, Anita Olkinuora

Duppeli 19.12.2015

Tulokset (13 joukkuetta)
A-cup:
1.Arto Stenberg, Jarno Lahti
2.Risto Tuiskula, Ville Sappinen
3.A-P Mäkelä, Jukka Holopainen
4.Alpo Turkulainen, Veikko Tuovinen
5.Seija Sillanpää, Gunnar Wallin
6.Urpo Vinnari, Markku Hurri
7.Pekka Kaihevaara, Raimo Monto
8.Kimmo Tuovinen, Juha Nieminen

B-cup:
1.Jouni Heinonen, Merja Salonranta
2.Aulis Ahonen, Rauno Käpynen
3.Anita Olkinuora, Sirkka-Liisa Vinnari

Trippeli 21.11.2015

A-sarja
1. Ari-Pekka Mäkelä, Jukka Holopainen, Jarkko Pahkala
2. Mika Nietula, Mikko Koskimäki, Kimmo Tuovinen
3. Jarmo Räty, Petri Tolonen, Juha Nieminen
4. Sauli Ylirönni, Riku Toivonen, Yrjö Pihlajamäki

B-sarja

1. Aleksi Hänninen, Rauno Käpynen, Jouni Sinkkonen
2. Niko Lehtinen, Jarmo Pitkäkangas, Harri Lehtinen
3. Markku Hurri, Urpo Vinnari, Valto Hännikäinen
4. Jouni Heinonen, Merja Salonranta, Pekka Ojajärvi

Synttäritrippeli 24.1.2015

Tulokset (12 joukkuetta)


1. Arto Stenberg, Michel Simon-Bellamy, Harri Lehtinen
2. Mika Metsä-Eerola, Jari Eronen, Kari Randell
3. Gunnar Wallin, Valto Hännikäinen, Veikko Tuovinen
4. Jarmo Räty, Jarno Lahti, Mikko Rajala

Duppeli 20.12.2014

Tulokset (19 joukkuetta)

A-cup

  1. Seppo Lindman, Michel Simon-Bellamy
  2. Kari Korkeamäki, Mika Nietula
  3. Harri Lehtinen, Arto Stenberg
  4. Sanna Koski, Jyrki Salo

B-cup

  1. Harry Uschanov, Marko Taipalvesi

Kinkkukisa

Lopputulokset:

1. Hate, voitot 10, pisteet +49
2. Urpo, voitot 7, pisteet +28
3. Jake, voitot 7, pisteet +18
4. Mika, voitot 7, pisteet +9
5. Eke, voitot 7, pisteet +7
6. Kunu, voitot 6, pisteet +6
7. Anita, voitot 3, pisteet -56
8. Tuula, voitot 1, pisteet -77

Sekatrippeli 22.11.2014

Tulokset (12 joukkuetta)

  1. Seppo Lindman, Seija Uusitalo, Arto Stenberg
  2. Kari Korkeamäki, Sirpa Korkeamäki, Mika Nietula
  3. Harry Uschanov, Eija-Liisa Laakso, Harri Lehtinen
  4. Jarkko Pahkala, Vuokko Majander, Arto Rantakoulio

Synttäritrippeli 9.8.2014

Tulokset (17 joukkuetta)

A sarja

  1. Antero Lehti, Harri Näsilä ja Jouni Heinonen
  2. Seppo Lindman, Arto Stenberg ja Kari Randell
  3. Sami Lukka, Jarno Lahti ja Mika Vuori
  4. Arttu Poikolainen, Samuli Kankkunen ja Tuukka Ylönen

B sarja

  1. Helena Kuivasniemi-Lehti, Mirva Näsilä ja Merja Saloranta
  2. Jari Eronen, Ismo Ristolainen ja Risto Tuiskula
  3. Sirkka-Liisa Vinnari, Jaana Alanoja ja Valto Hännikäinen
  4. Alpo Turkulainen, Urpo Vinnari ja Veikko Tuovinen

Veteraaniduppeli 9.4.2014

Tulokset (20 joukkuetta)

A-cup
1. Urpo Vinnari - Esko Korhonen
2. Riitta Heino - Juhani Hirvonen
3. Kalevi Joensuu - Gunnar Wallin
4. Kai Aalto - Matti Manninen
B-cup
1. Harry Uschanov - Daniel Duhamel
2. Pekka Kaihevaara - Raimo Monto
3. Arto Ranne - Paavo Ranne
4. Lavonen Veikko - Ukkola Risto

Singeli 29.3.2014

Tulokset (17 pelaajaa)

1. Mikko Koskimäki

2. Mikko Lahti

3. Harri Lehtinen

4. Jaana Alanoja

B-sarja

1. Alpo Turkulainen

2. Pekka Kaihevaara

3. Urpo Vinnari

4. Veikko Tuovinen

Naisten duppeli 16.3.2014

Tulokset (11 joukkuetta)

A-sarja
1. Mira Kyllönen ja Ninna Hätönen (PSC)
2. Kati Nieminen ja Merja Salonranta (PCP)
3. Jaana Alanoja ja Sirkka-Liisa Vinnari (LIN)
4. Sirpa Korkeamäki (MAP) ja Eija Suominen (BIT)

B-sarja
1. Tuula Ojansivu-Lämsä ja Anita Olkinuora (LIN)
2. Minna Jokinen ja Eila Nummila (LOI)
3. Taru Saarela ja Pirjo Saarela (KOP)
4. Pirjo Pennanen ja Sanna Koski (LOI)

Trippeli 15.3.2014

Tulokset (12 joukkuetta)

1. Marko Aalto, Thomas Foussier, Mikko Lehti.
2. Arto Stenberg, Harri Lehtinen, Mikko Koskimäki.
3. Jarmo Räty, Kari Korkeamäki, Raimo Monto
4. Ismo Ristolainen, Risto Tuiskula, Jarkko Kallio
5. Mika Nietula, Jonna Nietula, Teuvo Pajuoja
6-8:
Vesa Ekström, Rauli Rämö, Ilkka Konola
Jari Eronen, Mikko Kamppuri, Marko Jakonen
Tommi Walther, Olli Kaarela, Timo Malvela

TALVISARJA 2014

Lopputulokset:

1. Urpo Pekka Eke
2. Pekka Raikka Kunu
3. Mika Jake Simo
4. Valto Veksi Kari
5. Sirpa Kari Jallu
6. Dynamo petankki
7. Esko Matti Reijo Lasse
8. PAM 056

Duppeli 21.12.2013

Tulokset (12 joukkuetta)

1. Harri Lehtinen, Mika Metsä-Eerola
2. Jarno Lahti, Marko Aalto
3. Kari Korkeamäki, Jarmo Räty
4. Jari Lukkarila, Anssi Viinikainen

YTR 16.11.2013

Tulokset (14 joukkuetta):

1. Jari Eronen (RIE), Jarno Lahti (LIN), Mika Vuori (LIN)
2. Lauri Kolehmainen (KVP), Pekka Mehtonen (KVP), Petri Mehtonen (KVP)
3. Mika Metsä-Eerola (HBY), Harri Lehtinen (KVP), Jukka Tikkanen (HBY)
4. Daniel Duhamel (KIS), Thomas Foussier (EPA), Marko Aalto (KAL)
5. Eija Suominen (LIN), Mirja Laine (BIT), Sirpa Korkeamäki (MAP)
6. Jouni Heinonen (PCP), Merja Salonranta (PCP), Harry Uschanov (KIS)
7. Paavo Ranne (KVP), Arto Ranne (KVP), Rauno Käpynen (KVP)
8. Vesa Ekström (BIT), Rauli Rämö (BIT), Mikko Mäkinen (BIT)
9. Pertti Rinkkala (KVP), Janne Rissanen (KVP), Tuomas Huikku (PSI)
10. Kari Korkeamäki (MAP), Pekka Kaihevaara (MAP), Raimo Monto (MAP)
11.-12. Jyrki Salo (KAU), Mika Nietula (MAP), Jari-Pekka Santaluoto (KOP)
11.-12. Jarmo Räty (MAP), Esko Korhonen (LIN), Pekka Kokkonen (KIS)
13. Valto Hännikäinen (LIN), Jaana Alanoja (LIN), Alpo Turkulainen (LIN)
14. Kirsi Aalto (PSC), Tiia Salo (KAU), Outi Raitasuo (HBY)

Singeli 2.11.2013

17 pelaajaa

Tulokset:


A-cup
1. Harri Lehtinen KVP
2. Urpo Vinnari LIN
3. Mikko Koskimäki MAP
4. Esko Korhonen LIN
5. Veikko Tuovinen LIN
6. Pekka Kaihevaara MAP
7. Pertti Heiskanen TUR
8. Pekka Kokkonen KIS

B-cup
1. Kari Korkeamäki MAP
2. Jarno Lahti LIN
3. Jaana Alanoja LIN
4. Kimmo Tuovinen MAP
5. Alpo Turkulainen LIN
6. Raimo Monto MAP



Hämeen mestaruus sekaduppeli 3.8.2013

9 joukkuetta

Tulokset:

1. Satu Lehtonen, Antti Lehtonen
2. Sirkka-Liisa Vinnari, Harri Lehtinen
3. Pie Lahti, Mikko Lahti
4. Pirjo Koskenmäki, Esa Ylivarvi
5. Eija Suominen, Heikki Pirtinaho
6. Jaana Lahti, Jarno Lahti
7. Merja Salonranta, Jouni Heinonen
8. Armi Rikkonen, Jouko Haajanen


Hämeen mestaruus trippeli 6.7.2013

14 joukkuetta

Tulokset:

1. Ismo Ristolainen, Risto Tuiskula, Jukka Holopainen
2. Jyrki Salo, Marko Taipalvesi, Jari Eronen
3. Mikko Koskimäki, Harri Lehtinen, Harry Uschanov
4. Urpo Vinnari, Veikko Tuovinen, Kari Hirvelä
5. Marko Aalto, Emmanuel Simon-Bellamy, Patrick Simon-Bellamy
6. Sirkka-Liisa Vinnari, Jaana Alanoja, Valto Hännikäinen
7-8. Jarmo Räty, Kari Korkeamäki, Eero Lalu
7-8. Jonna Nietula, Tiia Salo, Arto Stenberg

Hämeen mestaruus singeli 16.6.2013

14 osallistujaa

Tulokset:

1. Jarno Lahti

2. Harri Lehtinen

3. Mikko Koskimäki

4. Simo Olkinuora

5. Jari Eronen

6. Jaana Alanoja

7. Anita Olkinuora

8. Esa Ylivarvi

Hämeen mestaruus duppeli 18.5.2013

8 joukkuetta

Tulokset:

1. Mika Vuori, Jarno Lahti

2. Mikko Koskimäki, Harry Uschanov

3. Esko Korhonen, Urpo Vinnari

4. Ari Lähteenmäki , Tapio Salomäki

HÄMEEN MESTARUUSSARJA

Lopputilanne

1. Harri Lehtinen 75 p

2. Jarno Lahti 65 p

3. Urpo Vinnari 61 p

4. Raimo Monto 40 p

5. Kari Hirvelä 36 p

6. Gunnar Wallin 33 p

7. Mika Vuori 25 p

8. Simo Olkinuora 15 p

9. Tarmo Sipilä 10 p

10. Esa Ylivarvi 8 p

11. Anita Olkinuora 6 p

Singeli 14.4.2013

10 pelaajaa

Tulokset:

1. Harri Lehtinen

2. Jarno Lahti

3. Urpo Vinnari

4. Mikko Koskimäki

5. Veikko Tuovinen

6. Esko Korhonen

7. Mika Nietula

8. Raimo Monto

Veteraaniduppeli 10.4.2013

16 joukkuetta

Tulokset:

1. Harry Uschanov, Daniel Duhamel KIS

2. Pekka Kokkonen, Jarmo Räty KIS/MAP

3. Kalevi Joensuu, Harry Jakobi VUF

4. Matti Manninen, Esko Nenonen ANJ

5. Urpo Vinnari, Veikko Tuovinen LIN

6. Raimo Monto, Pekka Kaihevaara MAP

7. Aulis Ahonen, Rauno Käpynen KVP

8. Ossi Kurvi, Mauri A. Kuitunen ANJ

B-cup

1. Gunnar Wallin, Esko Korhonen MAP/LIN

2. Heikki Pirtinaho, Kalevi Lehtinen MAP/LIN

3. Liisa Johansson, Eeva Pesonen VUF

4. Sirkka-Liisa Vinnari, Anita Olkinuora LIN

5. Paula Kiiveri, Erkki Saarinen KAU

HÄMEEN MESTARUUSSARJA

Tilanne V osakilpailun jälkeen

1. Urpo Vinnari 52 p

2. Harri Lehtinen 50 p

3. Jarno Lahti 47 p

4-5. Raimo Monto 36 p

4-5. Kari Hirvelä 36 p

6. Gunnar Wallin 33 p

7. Mika Vuori 25 p

8. Simo Olkinuora 15 p

9. Tarmo Sipilä 10 p

10. Esa Ylivarvi 8 p

11. Anita Olkinuora 6 p

Trippeli 9.3.2013

5 joukkuetta

Tulokset:

1. Lauri Kolehmainen, Harri Lehtinen, Timo Salminen

2. Veikko Tuovinen, Kari Hirvelä, Urpo Vinnari

3. Kari Korkeamäki, Taavi Pitkämäki, Gunnar Wallin

4. Pekka Kaihevaara, Mika Nietula, Raimo Monto

5. Kari Lipsanen, Jarno Lahti, Henri Lukka

TALVISARJA 2013

lopputulokset

  1. Kari, Vexi, Valto 10 voittoa + 11
  2. Kari, Heikki, Mikko 9 voittoa + 59
  3. Pekka, Raikka, Mika 9 voittoa + 36
  4. Jarmo, Pekka, Eke 9 voittoa + 26
  5. Pirjo, Esa, Jake 7 voittoa + 4
  6. Eija, Jaana, Sirkka-Liisa 5 voittoa - 32
  7. Tuomo, Janne, Antti 4 voittoa - 35
  8. Pam 056 3 voittoa - 68

HÄMEEN MESTARUUSSARJA

tilanne IV osakilpailun jälkeen

1. Jarno Lahti 37 p

2. Urpo Vinnari 34 p

3-4. Harri Lehtinen 25 p

3-4. Mika Vuori 25 p

5. Raimo Monto 24 p

6-7. Gunnar Wallin 18 p

6-7. Kari Hirvelä 18 p

8. Simo Olkinuora 15 p

9. Tarmo Sipilä 10 p

10. Esa Ylivarvi 8 p

11. Anita Olkinuora 6 p

12. Henri Lukka 4 p

DUPPELI 9.2.2013

10 joukkuetta

Tulokset:

1. Mikko Rajala, Jarno Lahti

2. Jaana Alanoja, Urpo Vinnari

3. Mika Vuori, Simo Olkinuora

4. Pekka Kaihevaara, Raimo Monto

5. Kari Hirvelä, Veikko Tuovinen

6. Esa Ylivarvi, Jukka Ruuskanen

7. Tuula Ojansivu-Lämsä, Anita Olkinuora

8. Janne Lehtonen, Antti Kähärä

SYNTTÄRITRIPPELI 26.1.2013

15 joukkuetta

Tulokset A-cup

1. Michel Simon-Bellamy LOI, Marko Jakonen LOI, Arto Stenberg LOI

2. Lauri Kolehmainen KVP, Timo Salminen KVP, Harri Lehtinen KVP

3. Mika Metsä-Eerola HBY, Mikko Kamppuri HBY, Mikael Gripenberg HBY

4. Kirsi Aalto PSC, Marko Aalto KAL, Harry Uschanov KIS

5. Vesa Ekström BIT, Mirja Laine BIT, Rauli Rämö BIT

6. Pekka Kaihevaara MAP, Mika Nietula MAP, Raimo Monto MAP

7. Jari Eronen RIE, Mikko Lehti RIE, Petri Mehtonen KVP

8. Mikko Lehto KAL, Juha-Pekka Siro PSC, Seppo Lindman LOI

B-cup

1. Ilpo Vuorinen KOP, Jyrki Salo KAU, Tarmo Sipilä KOP

2.Jouni Heinonen PCP, Merja Salonranta PCP, Teuvo Pajuoja KIS

HÄMEEN MESTARUUSSARJA

tilanne III osakilpailun jälkeen

1. Harri Lehtinen 25 p

2. Gunnar Wallin 18 p

3. Urpo Vinnari 16 p

4-5. Jarno Lahti 12 p

4-5. Raimo Monto 12 p

6-7. Mika Vuori 10 p

6-7. Tarmo Sipilä 10 p

8. Kari Hirvelä 8 p

9. Henri Lukka 4 p

5.1.13 Sekaduppelissa oli mukana 18 joukkuetta.


Tulokset A-cup
1. Seija Uusitalo ja Seppo Lindman
2. Riitta Kangas ja Henry Palmqvist
3. Eija-Liisa Laakso ja Harry Uschanov
4. Eija Suominen ja Heikki Pirtinaho
5. Kirsi Tikka ja Mika Vuori
6. Tuula Ojansivu-Lämsä ja Kari Hirvelä
7. Sirkka-Liisa Vinnari ja Urpo Vinnari
8. Paula Kiiveri ja Erkki Saarinen
B-cup
1. Merja Saloranta ja Jouni Heinonen
2. Anita Olkinuora ja Simo Olkinuora
3. Pirjo Koskenmäki ja Esa Ylivarvi
4. Taru Saarela ja Tarmo Sipilä

HÄMEEN MESTARUUSSARJA

tilanne II osakilpailun jälkeen

1. Harri Lehtinen 25 p

2. Gunnar Wallin 18 p

3-4. Jarno Lahti 12 p

3-4. Raimo Monto 12 p

5-6. Urpo Vinnari 10 p

5-6. Tarmo Sipilä 10 p

7. Henri Lukka 4 p

Hämeen Mestaruus Singelikisan 22.12.2012 tulokset:

22 pelaajaa

A-cup

  1. Harri Lehtinen KVP
  2. Jarkko Pahkala KOK
  3. Aku Korhonen KUU
  4. Jarno Lahti LIN
  5. Tarmo Sipilä KOP
  6. Jaana Alanoja LIN
  7. Paula Kiiveri KAU
  8. Jari Eronen PSC

B-cup

  1. Kari Korkeamäki MAP
  2. Niko Lehtinen LIN
  3. Mika Nietula MAP
  4. Mikko Koskimäki MAP
  5. Esko Korhonen LIN
  6. Erkki Saarinen KAU
  7. Kari Hirvelä

Kinkkukisan lopputulokset 2012

1. Janne Lehtonen 6 99 73 26

2. Harri Lehtinen 6 99 75 24

3. Gunnar Wallin 6 100 77 23

4. Kalevi Lehtinen 6 99 76 23

5. Jarno Lahti 6 87 70 17

6. Urpo Vinnari 5 94 71 23

7. Mika Vuori 5 89 86 3

8. Anita Olkinuora 5 79 93 -14

9. Tuula Ojansivu-Lämsä 4 86 77 9

10. Esko Korhonen 4 84 78 6

11. Valto Hännikäinen 4 78 93 -15

12. Eija Suominen 4 71 98 -27

13. Kari Hirvelä 3 79 85 -6

14. Antti Kähärä 3 79 96 -17

15. Esa Ylivarvi 3 66 101 -35

16. Pekka Kokkonen 2 59 99 -40

HÄMEEN MESTARUUSSARJA

tilanne I osakilpailun jälkeen

1. Gunnar Wallin 18p

2. Raimo Monto 12p

3. Urpo Vinnari 10p

4. Henri Lukka 4p

Hämeen mestaruusduppeli 4.11.2012 ( 15 joukkuetta )

Tulokset:
A cup
1. Mikko Kamppuri ja Mikko Lehti HBY/RIE
2. Mika Nietula ja Gunnar Wallin MAP
3. Mikael Paakkanen ja Salim Fadillioglu PSC
4. Valto Hännikäinen ja Raimo Monto LIN/MAP
5. Urpo Vinnari ja Harry Uschanov LIN/KIS
6. Esko Korhonen ja Artturi Salonoja LIN
7. Marko Aalto ja Jyrki Salo KAL/MAP
8. Henri Lukka ja Jussi Lehti LIN/RIE
B cup
1. Kari Hirvelä ja Veikko Tuovinen LIN
2. Jarno Lahti ja Sami Lukka LIN/HBY
3-4. Anita Olkinuora ja Tuula Ojansivu-Lämsä LIN
3-4. Sirkka Laine ja Tarmo Sipilä KOP

Linnan Petanquistit, Pullerin halli 27.10.12
Junioreiden duppeli: 1. Tiia Salo, Thanakorn Singthong MAP/KAL 2. Jani Mäkinen, Niko Lehtinen TYR/LIN 3. Eveliina Jokinen, Jasmiina Leppämäki LOI 4. Janina Nietula, Jonna Nietula MAP
Yleinen duppeli: A - cup 1. Lauri Kolehmainen, Harri Lehtinen KVP 2. Petri Mehtonen, Pekka Mehtonen KOP 3. Heikki Pirtinaho, Kari Korkeamäki MAP 4. Aulis Ahonen, Rauno Käpynen KVP 5. Eija Suomine, Jyrki Salo LIN/MAP 6. Artturi Salonoja, Jukka Salonoja LIN/TYR 7. Erkki Porali, Keijo Höylänen TYR 8. Alpo Turkulainen, Urpo Vinnari LIN
B - cup 1. Raimo Monto, Pekka Kaihervaara MAP 2. Mika Nietula, Gunnar Wallin MAP 3. Paula Kiiveri, Erkki Saarinen KAU 4. Esko Korhonen, Pekka Kokkonen LIN 5. Kari Hirvelä, Veikko Tuovinen LIN

Hämeen Mestaruussarjan lopputulokset 5/5

  1. Simo Olkinuora, 73 pist
  2. Harri Lehtinen, 61 pist
  3. Mika Vuori, 52 pist
  4. Gunnar Wallin, 51 pist
  5. Jarno Lahti, 45 pist
  6. Rauno Käpynen, 30 pist
  7. Jaana Alanoja, 28 pist
  8. Anita Olkinuora, 18 pist
  9. Aulis Ahonen, 18 pist
  10. Heikki Pirtinaho, 14 pist
  11. Kari Korkeamäki, 14 pist
  12. Esko Korhonen, 10 pist

Singeli 28.4.2012 ( Hämeen mestaruussarjan 5. ja viimeinen osakilpailu ).

17 pelaajaa

Tulokset:

  1. Simo Olkinuora
  2. Harri Lehtinen
  3. Veikko Tuovinen
  4. Rauno Käpynen
  5. Urpo Vinnari
  6. Mikko Koskimäki
  7. Jarno Lahti
  8. Mika Vuori

sekaduppeli 9.4.12

20 joukkuetta, 11 seuraa edustettuna.

Tulokset:

A-sarja

  1. Mari Lohman ja Juha-Pekka Siro PSC
  2. Taru Saarela ja Jouni Sinkkonen KOP/KIS
  3. Jonna Nietula ja Gunnar Wallin MAP
  4. Eija Suominen ja Heikki Pirtinaho LIN/MAP
  5. Jaana Alanoja ja Harri Lehtinen LIN/KVP
  6. Sirkka-Liisa Vinnari ja Veikko Tuovinen LIN
  7. Sirkka Laine ja Ari Reijonen KOP
  8. Seija Uusitalo ja Seppo Lindman LOI

B-sarja

  1. Pirjo Saarela ja Jari Eronen KOP/PSC
  2. Merja Saloranta ja Jouni Heinonen PCP/BIT
  3. Sirpa Korkeamäki ja Kari Korkeamäki MAP
  4. Anita Olkinuora ja Simo Olkinuora LIN
  5. Eija-Liisa Leino ja Keijo Höylänen TYR
  6. Janina ja Mika Nietula MAP
  7. Tuula Ojansivu-Lämsä ja Esko Korhonen LIN
  8. Tiia Salo ja Jyrki Salo MAP

25.3.2012

Hallilamme pelattiin Kissiä vastaan seuraottelut, jossa
seuramme veti pidemmän korren , hyvästä vastuksesta
huolimatta.
Voitot : LIN 17 - KIS 8 , joten kiertopalkinto jäi
komistamaan hallimme palkintokaappia.

15.2.2012 pelattiin Pullerin hallilla ystävyys/seuraottelu Linnan Petanquistit - MAP/Räime.

Tällä kertaa Linnalaiset voitti turnauksen voitoin 9 - 7.

Onnitelut Linnan joukkueelle hienosta voitosta ja kiitokset MAP/Räimeelle hyvästä vastuksesta.

Upeeta oli vaihteeksi nähdä joukkueissa 3 juniori pelaajaa, MAP/Räimeesta 2 tyttöä ja Linnalainen poika.

duppeli 18.2.2012 ( Hämeen mestaruussarjan 4. osakilpailu )
13 joukkuetta
Tulokset:
1. Gunnar Wallin, Jarmo Räty
2. Jaana Alanoja, Urpo Vinnari
3. Simo Olkinuora, Mika Vuori
4. Leo Leppimäki, Valto Hännikäinen

Hämeen mestaruussarjan tilanne:

1. Harri Lehtinen 53 p

2. Gunnar Wallin 51 p

3-4. Mika Vuori 48 p

3-4. Simo Olkinuora 48 p

5. Jarno Lahti 39 p

6. Jaana Alanoja 28 p

7-9. Anita Olkinuora 18 p

7-9. Rauno Käpynen 18 p

7-9. Aulis Ahonen 18 p

10-11. Kari Korkeamäki 14 p

10-11. Heikki Pirtinaho 14 p

12. Esko Korhonen 10 p

Talvisarjan lopputulokset 2012

1. KOKOLE ( Pekka Kokkonen, Esko Korhonen, Kalevi Lehtinen)

2. JOSKO ( Jarno Lahti, Mika Vuori, Simo Olkinuora)

3. MIHAGU ( Mikko Koskimäki, Harri Lehtinen, Gunnar Wallin)

Linnan petanquistit 23v synttäritrippeli 4.2.2012

12 joukkuetta

Tulokset:

1. Michel Simon-Bellamy, Mika Metsä-Eerola, Seppo Lindman

2. Mikko Koskimäki, Harri Lehtinen, Heikki Pirtinaho

3. Jarno Lahti, Sami Lukka, Iivo Paaso

4. Veikko Tuovinen, Alpo Turkulainen, Urpo Vinnari

singeli 28.1.2012 ( Hämeen mestaruussarjan 3. osakilpailu ). 12 pelaajaa.

1. Mikko Koskimäki

2. Harri Lehtinen

3. Simo Olkinuora

4. Anita Olkinuora

5. Jaana Alanoja

6. Jari Suominen

7. Jarno Lahti

8. Valto Hännikäinen

Hämeen mestaruussarjan tilanne:

1. Harri Lehtinen 43 p

2. Jarno Lahti 39 p

3-4. Mika Vuori 33 p

3-4. Simo Olkinuora 33 p

5. Gunnar Wallin 26 p

6. Anita Olkinuora 18 p

7-12. Rauno Käpynen 10 p

7-12. Esko Korhonen 10 p

7-12. Kari Korkeamäki 10 p

7-12. Heikki Pirtinaho 10 p

7-12. Aulis Ahonen 10 p

7-12. Jaana Alanoja 10 p

Trippeli 17.12.2011 ( Hämeen mestaruussarjan 2. osakilpailu )
12 joukkuetta

1. Maire ja Pertti Kinnunen, Tarmo Sipilä
2. Mika Vuori, Jarno Lahti, Simo Olkinuora
3. Pekka ja Pentti Mehtonen, Matti Lehtimäki
4. Ilpo Vuorinen, Ari Reijonen, Petri Mehtonen
5. Kari Korkeamäki, Heikki Pirtinaho, Mikko Koskimäki
6. Gunnar Wallin, Harry Uschanov, Pekka Kokkonen
7. Anita Olkinuora, Urpo Vinnari, Veikko Tuovinen
8. Kalevi Lehtinen, Esko Korhonen, Teuvo Pajuoja

Hämeen mestaruussarjan tilanne:

1-2. Mika Vuori 33 p
1-2. Jarno Lahti 33 p
3. Gunnar Wallin 26 p
4. Harri Lehtinen 25 p
5. Simo Olkinuora 18 p
6-10. Aulis Ahonen 10 p
6-10. Rauno Käpynen 10 p
6-10. Esko Korhonen 10 p
6-10. Kari Korkeamäki 10 p
6-10. Heikki Pirtinaho 10 p
11. Anita Olkinuora 6 p
12. Jaana Alanoja 0 p

FINNISH VETERANS MASTER 2011 kisan tulokset :

1. Jukka Virtanen TUR, Heikki Rajaniemi TUR ja Jouko Asklöf PCP
2. Henry Palmqvist KAL, Reijo Taka-Eikola KVP ja Esa Kouvonen PSC
3-4. Urpo Vinnari LIN, Veikko Tuovinen LIN ja Alpo Turkulainen LIN
3-4. Heikki Pirtinaho MAP, Kari Korkeamäki MAP ja Lasse Pakkanen PCP

Duppeli 19.11.2011 ( Hämeen mestaruussarjan
osakilpailu I ) 11 joukkuetta

1. Niko Lehtinen ja Harri Lehtinen
2. Gunnar Wallin ja Armas Hursti
3. Mika Vuori ja Jarno Lahti
4. Raimo Monto ja Pekka Kaihevaara
5. Aulis Ahonen ja Rauno Käpynen
6. Veikko Tuovinen ja Urpo Vinnari
7. Esko Korhonen ja Kalevi Lehtinen
8. Leo Leppimäki ja Valto Hännikäinen

Hämeen mestaruussarja tilanne duppelin jälkeen

1. Harri Lehtinen25p
2. Gunnar Wallin18p
3-4. Mika Vuori15p
3-4. Jarno Lahti15p
5-6. Aulis Ahonen10p
5-6. Rauno Käpynen10p
7. Esko Korhonen6p
8-10. Jaana Alanoja0p
8-10. Kari Korkeamäki0p
8-10. Heikki Pirtinaho0p

Sekaduppeli 6.11.2011 ( 19 joukkuetta)

A-cup

1. Seija Uusitalo ja Seppo Lindman LOI
2. Tuula Ojansivu-Lämsä ja Esko Korhonen LIN
3. Kati Nieminen ja Marko Jakonen PSI/HBY
4. Sirkka-Liisa Vinnari ja Urpo Vinnari LIN
5-8. Pirjo Pennanen ja Asko Haapanen LOI
Eija Suominen ja Teuvo Pajuoja LIN
Minna Jokinen ja Eero Ravantti LOI
Jaana Lahti ja Jarno Lahti LIN

B-cup

  1. Sirkka Laine ja Tarmo Sipilä KOP
  2. Merja Salonranta ja Jouni Heinonen BIT
  3. Kirsi Tikka ja Mika Vuori KIS/LIN
  4. Taru Saarela ja Ari Saliniemi KOP
    5-8. Pirjo Saarela ja Ilpo Vuorinen KOP
    Teija Lähdeniemi ja Erkki Porali TYR
    Maire Kinnunen ja Pertti Kinnunen KIS

Hallitrippeli 16.4.2011

A-Cup
1. Valto Hännikäinen, Veikko Tuovinen ja Urpo Vinnari
2. Leo Leppimäki, Ari Tamminen ja Tuomo Kolhonen
3. Pekka Kaihevaara, Raimo Monto ja Gunnar Wallin
4. Jarno Lahti, Mika Vuori ja Simo Olkinuora

B-Cup
1. Esko Korhonen, Rauno Kiviniemi ja Alpo Turkulainen
2. Eija Suominen, Nina Vuori ja Anita Olkinuora
3. Niko Lehtinen, Harri Lehtinen ja Kalevi Lehtinen

Suomen Työpaikkaurheilun STPU:n mestaruuskisat 9.4.2011 Pullerin hallilla

1. Tampereen sähkölaitos
2. Saarioinen Oy
3. Hesasbest Oy
4. Hämeenlinnan vankilan Ilves
5. Tilastokeskus Tike
6. Linkosuon Leipomo

Hallisingeli 3.4.2011 mukana 24 pelaajaa (KIS, KOP, KVP, LIN, MAP ja PSC)

A-cup
1. Veikko Tuovinen LIN
2. Jarno Lahti LIN
3. Kari Korkeamäki MAP
4. Pekka Kokkonen KIS

B-cup
1. Harry Uschanov KIS
2. Alpo Turkulainen LIN
3. Mikael Paakkanen PSC
4. Sirkka Laine KOP

C-cup
1. Jari Eronen PSC
2. Aulis Ahonen KVP
3. Ari Saliniemi KOP
4. Valto Hännikäinen LIN

Seura / Ystävyysottelu KIS / LIN 27.3.2011

Ottelu pelattiin KIS:n Ittalan hallissa ja sen voitti KIS
otteluvoitoin 10 - 6.

Naistenpäivä Duppeli 6.3.2011

A-sarja.

1. Kati Nieminen ja Anja Parviainen PSI

2. Tiina Rosnell LOI ja Kirsi Kuusjärvi PHN

3. Nina Vuori ja Anita Olkinuora LIN

4. Sirkka-Liisa Vinnari ja Tuula Ojansivu-Lämsä LIN

B-sarja.

1. Eija Suominen ja Jaana Alanoja LIN

2. Pirjo Saarela ja Taru Saarela KOP

3. Sirkka Laine ja Anneli Laitila KOP

4. Kirsi Tikka ja Maire Kinnunen KIS

C-sarja.

1. Merja Salonranta BIT ja Marita Railio HBY

2. Minna Jokinen ja Katariina Mäkelä LOI

3. Maarit Flink-Soini ja Maija Törngvist PHN

4. Eija Leino ja Teija Lähdeniemi TYRVÄÄ

Talvisarjan 2011 lopputulokset:

1. RÄIME, Sirpa Korkeamäki, Kari Korkeamäki, Heikki Pirtinaho.
2. HAMIKU, Mikko Koskimäki, Gunnar Wallin, Harri Lehtinen.
3. SAMIJA, Sami Lukka, Jarno Lahti ja MIka Vuori.
4. INVALIIDIT, Kari Hirvelä, MIka Vinnari ja Urpo Vinnari
5. EITUU, Eija Suominen, Tuula Ojansivu-Lämsä, Jaana Alanoja ja Teuvo Pajuoja.


27.2. pelattiin ystävyys/seuraottelu LINNA - JÄRVENPÄÄ

PSC voitti tiukan kisan voitoin 9 -7.


LIN 1, Eija, Jaana ja Tuula 2 voittoa
LIN 2, Urpo, Alpo ja MIka 1 voitto
LIN 3, Veksi, Valto ja Sirkka-Liisa 1 voitto
LIN 4, Gunu, Hate ja KaLe 3 voittoa

PSC 1, Mira, MInna ja Mari 2 voittoa
PSC 2, Börje, Juuso ja Erppa 4 voittoa
PSC 3, Leevi, Esa ja Affe 2 voittoa
PSC 4, Anni Pia ja Krisse 1 voitto

Veteraani duppeli 19.02.11 (14 joukkuetta)

A-cup

  1. Pekka Kokkonen ja Harry Uschanov KIS
  2. Jaakko Juoperi ja Timo Hänninen VUF
  3. Heikki Pirtinaho ja Urpo Vinnari MAP/LIN
  4. Daniel Duhamel ja Rauno Käpynen KVP
  5. Esko Korhonen ja Kalevi Lehtinen LIN
  6. Pekka Hakala ja Yngve Tallberg TYR
  7. Jouni Sinkkonen ja Mikko Siren KIS
  8. Erkki Porali ja Keijo Höylänen TYR

B-cup

  1. Paavo Ranne ja Pertti Rinkkala KVP
  2. Alpo Turkulainen ja Rauno Kiviniemi LIN/RIE
  3. Aulis Ahonen ja Aarne Alho KVP
  4. Keijo Salo ja Risto Salo VUF
  5. Maire Kinnunen ja Pertti Kinnunen KIS
6. Tuula Hallikainen ja Alpo Ahonen KVP

HPet vs Maalaiset 8.1.2011

Perinteinen HPet vs Maalaiset turnaus järjestettiin tänä vuonna Hämeenlinnassa Linnan Petanquistien hallissa. Maalaiset veivät niukasti voiton loppulukemien ollessa maalaisten hyväksi 25 - 23 voittoa.

Parhaina joukkueina yhteisvoitoin 5 voittoa olivat LOIMAA, sekä
HPET 1.Toiseksi parhaina joukkueina olivat Maalaisista 4 voitolla
LINNA 1, TURKU2, sekä MAP RÄIME. Stadilaisten joukossa sijoittui toiseksi myös neljällä voitolla 2 joukkuetta seka HPet 2, HPet 6

Kilpailun seitsemän eniten voittoja saalistanutta joukkuetta, ensiksi alkusarjan voitot ja sitten voitot kahdella jatkokierroksella.

LOIMAA Seija Uusitalo, Seppo Lindman, Arto Stenberg 4 + 1 = 5 voittoa

HPET 1 Marita Railio, Henri Palmqvist, Ilkka Railio 3 + 2 = 5 voittoa

LINNA1 Sirkka-Liisa Vinnari, Veikko Tuovinen, Kari Hirvelä 2 + 2 = 4 voittoa

TURKU2 Mika Metsä-Eerola, Kari Randell, Riitta Vesamäki 3 + 1 = 4 voittoa

MAPRÄIME Sirpa Korkeamäki, Kari Korkeamäki, Heikki Pirtinaho 2 + 2 = 4 voittoa

HPET 2 Kati Nieminen, Miska Nieminen, Miikka Kouvonen 2 + 2 = 4 voittoa

HPET 6 Bäng, Marko Aalto, Aziz el Fatine 3 + 1 = 4 voittoa



Kinkkukisa 2010 tulokset

pelaaja voitit +-

1. Essi (Harry) 7 +44

2. Urpo 7 +24

3. Jake 6 +16

4. Mikko 5 +19

5. Valto 5 +16

6. Teuvo 5 +15

7. Eija (Mika) 5 +3

8. Marjatta 5 -11

9. Eke 5 -15

10. Gunu 4 -9

11. Pirjo (Mika) 4 -18

12. Aarno 4 -19

13. Anita (Alpo) 3 -10

13. Tuula 3 -10

15. Veikko 3 -20

16. Jukka (Pekka) 1 -25


Duppeli 4.12.2010 (10 joukkuetta)

A-sarja1. Leo Leppimäki & Ari Tamminen
2. Mikko Siren & Pekka Kokkonen
3. Eija Suominen & Teuvo Pajuoja

B-sarja1. Urpo Vinnari & Alpo Turkulainen
2. Simo Olkinuora & Anita Olkinuora
3. Kari Hirvonen & Valto Hänninen



Veteraani duppeli 20.10.2010

A-cup

  1. Urpo Vinnari ja Gunnar Wallin LN
  2. Riitta Heino ja Juhani Hirvonen ERP
  3. Rauno Kiviniemi ja Alpo Turkulainen RIE/LIN
  4. Aulis Ahonen ja Aarne Alho KVP
  5. Leo Leppimäki ja Valto Hännikäinen LIN
  6. Pekka Suominen ja Kalevi Kähönen ERP
  7. Marjatta Prinkkilä ja Aarno Salonoja LIN
  8. Timo Hänninen ja Jaakko Juoperi VUF

B-cup

  1. Kari Hirvelä ja Veikko Tuovinen LIN
  2. Keijo Orre ja Teuvo Lahti RIE
  3. Esko Korhonen ja Kalevi Lehtinen LIN
  4. Matti Manninen ja Ossi Kurvi ANJ
  5. Anneli Laitila Ja Mikko Siren KOP/KIS
  6. Pekka Kokkonen ja Pertti Kinnunen KIS
Mauri Kuitunen ja Risto Huusari ANJ

SeuraSM 4.9.2010 Kokemäellä

Joukkueita oli ilmoittautunut 21 eli harvinaisen vähän, niistäkin Riemukaari perui tulonsa.

Linnan sijoitukset:
10. LIN 2 Jarno Lahti, Mika Vuori, Esa Ylivarvi ja Jarmo Pitkäkangas, Gunnar Wallin ja Harri Lehtinen, Kalevi Lehtinen.
15. LIN 1 Kari Hirvelä, Urpo Vinnari, Alpo Turkulainen ja Eija Suominen, Teuvo Pajuoja ja Sirkka-Liisa Vinnari, Pirjo Koskenmäki.

22.5.2010 Suomen Työpaikkaurheilu ry.:n Työpaikkajoukkueiden mestaruuskisat 2010(11 joukkuetta)

1. TEAM-liitto , Hämeenlinna

2. Tilastokeskus (TIKU) , Helsinki

3. Hesasbest , Helsinki


Hallimestaruus trippeli 17.4.2010 (6 joukkuetta)

1. Jarno Lahti, Mika Vuori ja Sami Lukka
2. Ari Tamminen, Leo Leppimäki ja Kalevi Lehtinen
3. Esa Ylivarvi, Pirjo Koskenmäki ja Sirkka-Liisa Vinnari


LIN / KIS Ystävyysturnaus 5.4.2010

LIN -- KIS ystävyysturnaus pelattiin Pullerin hallilla. Molemista
seuroista oli viisi trippelijoukkuetta. Kiertopalkinto jäi Linnalaisten kaappiin otteluvoitoin 13 - 12. Paras joukkue oli KIS/Mikko, Jukka ja Jouni puhtaalla pelillä eli 5 voittoa.

Onnittelut kaikille pelaajille, sillä kaikki joukkueet pystyivät voittaan pelejä.


Hallimestaruusduppeli 21.3.2010. (9 joukkuetta)

  1. Jarno Lahti ja Sami Lukka LIN/CDC
  2. Heikki Pirtinaho ja Mikko Koskimäki MAP
  3. Pekka Kaihervaara ja Raimo Monto MAP
  4. Sirkka-Liisa Vinnari ja Pirjo Koskenmäki LIN

Hallimestaruus singeli 13.3.2010.

A – cup

  1. Harri Lehtinen, LIN.
  2. Olli Kaarela, Lahti.
  3. Jarmo Pitkäkangas, LIN.
  4. Jarno Lahti, LIN.
  5. Valto Hännikäinen, LIN.
  6. Anita Olkinuora, LIN.

7 - 8. Urpo Vinnari LIN.
Kalevi Lehtinen LIN.

B – cup

  1. Tommi Walther, Espoo.
  2. Eija Suominen, LIN.
  3. Alpo Turkulainen, LIN.

Veteraaniduppeli 10.3.2010.

  1. Kari Hirvelä ja Veikko Tuovinen LIN
  2. Heikki Haapanen ja Matti Haapanen LOI
  3. Juhani Hirvonen ja Pekka Suominen ERP
  4. Viljo Stenberg ja Seppo Tuominen PCP
  5. Pekka Kokkonen ja Pertti Kinnunen KIS
  6. Raimo Monto ja Urpo Vinnari MAP/LIN
  7. Heikki Pirtinaho ja Pekka Kaihervaara MAP
  8. Orvokki Ylikulju ja Maija Törnqvist PHN

B-sarja

  1. Aulis Ahonen ja Pentti Mehtonen KVP
  2. Alpo Turkulainen ja Valto Hännikäinen LIN
  3. Hannu Aaltonen ja Kalevi Kähönen ERP
  4. Marjatta Prinkkilä ja Aarno Salonoja LIN
  5. Veikko Ylikulju ja Raimo Törnqvist PHN

Naisten duppeli 7.3.2010

1. Anja Parviainen ja Kati Nieminen PSI
2. Sirkka-Liisa Vinnari ja Pirjo Koskenmäki LIN
3. Eija Suominen ja Tuula Ojansivu-Lämsä LIN
4. Kirsi Aalto ja Merja Saloranta PSI, BIT
5. Anneli Laitinen ja Sirkka Laine KOP
6. Jaana Alanoja ja Anita Olkinuora LIN
7-8. Kirsi Tikka ja Maire Kinnunen KIS
Mira ja Laura Kyllönen PSC

B-sarja
1. Pirjo ja Taru Saarela KOP
2. Sanni Peranto ja Eija Leino TYRVÄÄ

Linnan Petanquistit TALVISARJA 2010

pelit voitot tappiot saadut annetut ero
1 Sa Mi Ja 9 8 1 111 48 63
2 Ro Mi Ku 9 7 2 97 75 22
3 Ve Pe Ra 9 6 3 103 74 29
4 Räime II 9 5 4 90 81 9
5 Kis Kis 9 4 5 89 82 7
6 L Leidit 9 4 5 85 81 4
7 Riihitontut 9 4 5 78 96 -18
8 Invalidit 9 3 6 72 91 -19
9 X L 9 2 7 51 108 -57
10 Liikkujat 9 2 7 70 110 -40
11 Musketöörit 0 0 0